V oblasti finančního plánování je důvěra nezbytná pro úspěšnou a dlouhodobou spolupráci. Na finančním trhu v České republice existuje mnoho poradců, kteří nabízejí různou úroveň finančních služeb. Co mě odlišuje od většiny z nich? A co znamená titul PFP?
Certifikace PFP = znamení odbornosti
Chtěl jsem klientům poskytovat opravdu kvalitní služby, proto jsem se před rokem rozhodl stát se certifikovaným poradcem finančního plánování s certifikací PFP (Poradce Finančního Plánování). Tato certifikace představuje jeden z mezníků v profesionálním rozvoji finančního poradenství v České republice, je akreditována organizací EFPA (European Financial Planning Association). Pro mě to znamenalo získat hlubší znalosti v oblasti finančního plánování, investic, pojištění a mnoha dalších aspektů, které jsou klíčové pro dosažení finančních cílů klientů.
Důkladná příprava pro vaši důvěru
Je důležité zmínit, že zkouška PFP je dobrovolná a předchází jí několik desítek hodin vzdělávání. Tímto také děkuji panu Zbyňku Primovi, který mě lidskou formou všechny potřebné znalosti předal. Všechno toto úsilí věnované vlastnímu vzdělání a zvýšení odbornosti jsem vynaložil proto, abych byl lépe připraven poskytovat kvalitní služby klientům.
Cesta k dalším certifikacím
Avšak moje cesta tímto zdaleka nekončí. Je mi ctí pokračovat v profesionálním růstu a posouvat se dále. Dalším krokem na mé profesní cestě bude získání certifikace EFA (European Financial Advisor), což je další, prestižnější certifikace v oblasti finančního poradenství. Tato certifikace otevře dveře k ještě komplexnějším a profesionálnějším službám. Zkoušku bych chtěl absolvovat v horizontu cca 2 let. A kdo ví, třeba jednou přidám i EFP.
Na závěr je důležité podotknout, že titul automaticky neznamená kvalitního poradce, ale s titulem je kvalita práce daleko pravděpodobnější. Znám málo opravdu kvalitních poradců bez podobného titulu, ale jen málo nekvalitních s titulem.